1,2,3, restart!

Postat de Mutulica in Cu de toate
10 Iun 2015
Cand am ajuns vara trecuta la Neptun eram sigur ca sunt la sfarsitul unui ciclu de viata .Agonizam ajutat de niste suboameni poate cu nimic mai rai decat bunii dumneavoastra colegi, doar ca eu eram intr-un sistem muribund unde scopul scuza toate mijloacele. La Neptun nu par sa fie schimbari multe.Au disparut pisicile si au aparut cainii comunitari care le zbarlesc parul pensionarilor francezi ce au umplut hotelul Doina si baza sa de tratament.Brigite Bardot est responsable! Am prins anii de aur ai turismului romanesc cand stateam la aceeasi masa de lux cu occidentalii someri sau pensionari.Acum am mancat cot la cot cu niste pensionari din Hexagon la umbra umbrelutelor din bazarul statiunii:suntem toti cetateni comunitari ca si cainii ce se uita-n gura noastra si criza nu mai ocoleste pe nimeni. Turismul balnear romanesc renaste incet dar sigur.Sper sa vina si randul renasterii mele.Traim intr-o lume noua,1,2,3, restart!
Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or