Bere mexicanaPostat de cristeena20 in Bauturi Aceasta bautura este perfecta pentru o zi de canicula..mai ales daca esti la mare.. Pentru prima data am baut-o in Angola. in casa unui prieten libanez, pe malul oceanului, in cel mai frumos loc in care am fost vreodata...spre sa va placa si voua aceatsa bere. Inapoi la reteta |

chiar acolo mi-a zburat gandul cand am vazut poza!
)))
mie nu imi place berea, dar transmit reteta mai departe...
chiar faina ideea...imi place si cu portocale,da??
)))
da lasa ca ajunge alcoolul din bere. Chestia cu tequila cu sare e alta poveste ..
Eu vreau doar cu sare
, fără lămâie
) Simo, Laura, părinții noștri, garniseau berea cu sare ca să fie mai gustoasă și să meargă micii
)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|