Ciorba de fasole galbena lata

Postat de mihaelar63 in Ciorbe
27 Noi 2011 | 9348 vizualizari

Soiul acesta de fasole galbena lata se mai numeste in aceasta zona si fasole ,, de unt '' pentru ca are pastaia fin-catifelata in exterior si se fierbe repede . Intr-un cuvant se topeste ca untul in gura .Este cu atat mai gustoasa fiind culeasa din gradina noastra. Fiind o ciorba de la tara am prezentat-o intr-o farfurie de la tara !!!

Inapoi la reteta

Comentarii (9)

la 28.11.2011, 00:12
ce gradina frumoasa ai
la 28.11.2011, 08:30
place
la 28.11.2011, 08:36
delicioasa!! farfurii super si-o gradina de milioane
la 28.11.2011, 10:01
frumoasa gradina
la 28.11.2011, 10:56
la 28.11.2011, 10:58
o portie calda doresc eu frumoasa gradina!!!
la 28.11.2011, 12:32
harnicuta si la cules si la gatit
la 28.11.2011, 13:23
buna tare!!este cea mai buna fasole verde!!!!!!
la 28.11.2011, 19:20
cam mult cimbru, 2 linguri! o sa se spuna ca sunt indragostit!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or