Ciorba de fasole taraneasca cu gusa afumata

Postat de krysty in Ciorbe
29 Noi 2013 | 9513 vizualizari

Unii lasa fasolea de cu seara in apa cu putin otet .Eu o oparesc de 5 ori la rand si schimb apa de fiecare data.

Inapoi la reteta

Comentarii (10)

la 29.11.2013, 16:57
E cam complicat cu fiertul de 5 ori, că nu-s gazele aşa de ieftine. Altfel, e una din preferatele mele.
la 29.11.2013, 16:59
Padre, asta e metoda de a nu avea dureri abdominale atunci cand mancam fasole ...
la 29.11.2013, 17:02
la 29.11.2013, 17:27
buna tare!
la 29.11.2013, 18:35
super gustoasa
la 29.11.2013, 18:40
buna ciorbica!!!
la 29.11.2013, 21:33
Va multumesc!
la 29.11.2013, 23:39
la 30.11.2013, 15:31
Mmm foarte gustoasa!
la 30.11.2013, 22:08
vreau si eu o portie

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or