Ciorbita de fasole cu cimbru

Postat de jolygina in Ciorbe
28 Sep 2010 | 9164 vizualizari

o combinatie a mea,stiu ca se pune tarhon dar am descoperit ceva gustos

Inapoi la reteta

Comentarii (12)

la 28.09.2010, 23:26
la 28.09.2010, 23:32
vrei si o ceapa
la 28.09.2010, 23:44
e buna ciorba ta
la 28.09.2010, 23:59
cimbru are puteri magice in ciorba !
la 29.09.2010, 00:53
cred ca e buna 5f
la 29.09.2010, 01:45
si eu credeam ca nu vrea nimeni fasolica mea ,noi suntem fani merge bine cu ceapa verde as manca multe porti
la 29.09.2010, 06:02
Jolygina, si eu pun cimbru, tarhon pun doar la ciorba zarzavat, de miel si cea de peste
la 29.09.2010, 07:56
ce mult imi place aceasta ciorbita...............tare buna.............
la 29.09.2010, 08:36
buna,buna
la 29.09.2010, 09:04
Vreau si eu un castronel cu ciorbita
la 29.09.2010, 10:32
ina eu sunt din banat de loc dar de 10 ani stau in bucuresti si aici am vz ca ,gospodinele pun tarhon in ciorbita de fasolica ,fac multe ciorbite cu bors ,eu stiind de la mama mea ca ea acreste ciorbita ba cu zeama de varza ,sau otet sau lamaie
la 29.09.2010, 10:38
si ca sa ma laud putin acum ma suna si mama mea sa ma intrebe de ale bucatariei,in special la desert ,dar ea face o mancarica de te lingi pe degete ,cat de curand trebuie sa-i iau un aparat foto sa o bagam si pe ea in clubul nostru

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or