Gem si sirop de capsuni
Postat de Criss in Dulceata / Gem 20 Iun 2015 | 5253 vizualizari
In ultimii ani am facut dulceata de capsuni doar cu gelfix, pentru ca fierbea repede si dintr-o cantitate mica de capsuni imi ieseau multe borcane de dulceata. Dar nu mi-a placut ca desi la inceput dulceata avea o culoare frumoasa, in timp devenea maronie. Astfel ca de aceasta data am preferat varianta clasica cu fructe, zahar, zeama de lamaie. E drept ca am facut de aceasta data gem si nu dulceata.
Inapoi la reteta
|