Gem si sirop de capsuni

Postat de Criss in Dulceata / Gem
20 Iun 2015 | 5253 vizualizari

In ultimii ani am facut dulceata de capsuni doar cu gelfix, pentru ca fierbea repede si dintr-o cantitate mica de capsuni imi ieseau multe borcane de dulceata. Dar nu mi-a placut ca desi la inceput dulceata avea o culoare frumoasa, in timp devenea maronie. Astfel ca de aceasta data am preferat varianta clasica cu fructe, zahar, zeama de lamaie. E drept ca am facut de aceasta data gem si nu dulceata.

Inapoi la reteta

Comentarii (9)

la 20.06.2015, 09:28
la 20.06.2015, 10:13
la 20.06.2015, 11:10
Ce aroma
la 20.06.2015, 11:26
la 20.06.2015, 12:16
la 20.06.2015, 20:22
la 20.06.2015, 21:33
Harnicuta fata!
la 20.06.2015, 22:20
Ce bunatate!
la 21.06.2015, 08:20

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or