Hot Orange Mocha
Postat de mimmi in Cafea 12 Feb 2013 | 4215 vizualizari
Era o dupa-amiza de duminica,in plina iarna.Afara e frig si ninge iar eu imi doresc ceva dulce si fierbinte. O cafea nu foarte tare,mai degraba o ciocolata calda cu arome specifice iernii si cu putina cofeina. Ma vad cu o ceasca mare in mana,langa geam,intr-un fotoliu si cu o carte buna in mana,din cand in cand privesc pe geam cum se astern fulgi mari de nea,pe pamantul care este deja imbracat intr-o mantie alba..
Inapoi la reteta
|