Jeleu de prune

Postat de papabundetot in Dulceata / Gem
14 Iul 2013 | 8183 vizualizari

Initial am cumparat aceste prune pentru a face Galuste cu prune si am gustat una sa vad cat sunt de dulci si am constatat ca sunt si acrisoare dar si amare.Pentru a nu le risipi totusi si pentru a nu strica reteta de Galuste cu prune,m-am gandit sa fac un jeleu.

Inapoi la reteta

Comentarii (12)

la 14.07.2013, 12:25
Nimic nu se pierde,totul se pregateste,intr-un fel sau altul...
la 14.07.2013, 12:34
bine te-ai gandit!
la 14.07.2013, 12:38
la 14.07.2013, 13:01
Merge bine pe inghetata ,gris cu lapte,orez,divese budinci bunnnnnnnnn!!
la 14.07.2013, 13:55
la 14.07.2013, 14:00
Babi...nu mai apuca se mananca asa
la 14.07.2013, 14:44
la 14.07.2013, 15:47
la 14.07.2013, 16:05
la 14.07.2013, 19:09
Ce bun o fi..
la 14.07.2013, 19:32
bun
la 14.07.2013, 20:23
bun, bun

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or