Milch Schnitte
Postat de gatiticuspor in Prajituri 8 Mai 2012 | 35681 vizualizari
Sambata am avut musafiri si m-am gandit sa fac ceva special, am vazut aceasta prajitura la Naina's Kitchen pe site si m-am gandit sa o incerc pentru ca arata prea bine. Va recomand aceasta reteta din suflet, a iesit atat de buna incat a trebuit sa o fac de doua ori in acelasi week-end.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (29)
la 08.05.2012, 11:54
@gaby_d ai perfecta dreptate de unde am luat reteta era numita milch schnitte, acum ceva timp am vazut reteta pentru kinder pingui si parca imi aduceam aminte ca era la fel dar cred ca m-am inselat, am sa schimb denumirea ca sa nu induc in eroare pe nimeni.
Multumesc mult pentru comentariul tau si pentru aprecierile tuturor, va dresc o zii frumoasa.
la 08.05.2012, 12:29
la 08.05.2012, 14:57
grozavaaaaa
la 08.05.2012, 15:58
A iesit super
la 08.05.2012, 16:01
place
la 08.05.2012, 17:48
excelenta de buna
la 08.05.2012, 19:29
ce bine arata...
la 09.05.2012, 22:25
se coc 2 foi sau se taie blatul in doua? arata tare bine!
la 10.05.2012, 03:07
@ Teo cel mai bine este sa coci 2 foi, eu am incercat ambele variante dar daca faci doar o foaie iese cam groasa.
la 28.10.2012, 15:11
in nici un caz nu folosesti tava de cuptor pt prajitura asta!! e nevoie de o tava mult mai mica... undeva la 25/30...
la 07.05.2014, 23:34
ce deliciu
COMENTEAZA