Nastureii lui Mos Craciun
Postat de alice_ciobanu in Prajituri 15 Dec 2011 | 6360 vizualizari
Mos Craciun si-a pierdut nastureii! Serios! Si ghici cine i-a gasit? pai nimeni alta decat albinutza harnicuta. Asa ca i-a adunat frumusel si i-a pus sub brad sa ii gaseasca Mosul cand vine cu desaga plina :) ca doar a fost cuminte si harnica anul acesta. Si-apoi ca sa ii fie drumul si mai voios spre voi, dragilor, albinutza harnicuta a lasat colea langa nasturei si o ceasca de ciocolata calda, cu miros de scortisoara... mmm... numai buna cat sa ii dea din nou puteri Mosului. Asa ca dragilor fiti cuminti si asteptati. Mosul vine si la voi...mai ales ca acum si-a gasit si nastureii.
Si daca tot i-am gasit si nu m-am indurat sa ii pap, ca am uitat sa va zic, dar nastureii nu sunt asa simpli, obisnuiti. Nu! Sunt plini de fragezime si miros a scortisoara .... si-a ghimbir..... O doamne! nu stiu cum de m-am indurat si i-am lasat asa intacti cat sa ii admirati si voi si cat sa ii ia Mosul cu el acasa.
Inapoi la reteta
|