Poale in brau/branzoiace
Postat de anaverab1 in Dulciuri 30 Apr 2012 | 5552 vizualizari
O reteta modificata ptr o usoara preparare a minunatelor poale in brau. Aceasta variata nu este cu marar, dar practic umplutura poate fi modificata dupa bunul plac :)
Inapoi la reteta
|
Comentarii (12)
la 30.04.2012, 09:03
ador branzoaicele! Nu inteleg de ce ti s-or fi legat de foaia de copt.Nu mi s-a intamplat niciodata...Oare pt ca le-ai intins cu ulei si nu cu faina?
la 30.04.2012, 09:37
bune branzoaice
la 30.04.2012, 11:00
la 30.04.2012, 14:45
bune
la 30.04.2012, 16:47
ce imi plac
la 30.04.2012, 21:18
Buneeeee tare
la 01.05.2012, 07:06
nu facfff des dar sunt ineunita dupa ele
la 01.05.2012, 12:55
Grozave...
la 01.05.2012, 15:58
DE-LI-CIOA-SE
la 02.05.2012, 18:35
de cand imi tot propun sa fac si eu...
la 29.05.2012, 22:58
Multumesc pentru mesaje si ma scuzati ca nu am raspuns pana acum dar nu am crezut ca cineva mi-a scris
Vreau sa mentionez - ca de atata facut poale in brau la fiecare 2-3 zile am schimbat un pic reteta:
Coca se intinde cu mana dar cu unt nu cu ulei- astfel se mentin si mai moi, de la ulei devin aspre la scurt timp. De asemenea hartia o ung tot cu unt.
@alinutzika
Mi s-au lipit ptr ca nu pusesem destul ulei - incercam sa pun mai putin 
Multumesc pentru mesaje si va doresc spor la gatit!
COMENTEAZA