Sarmalute de vara in varza chinezeasca
Postat de Sylvia in Mancaruri cu carne 28 Mai 2010 | 8070 vizualizari
Pentru ca vroiam sa fac niste sarmalute cu varza de vara si varza care o gasesc aici e prea tare am ascultat de sfatul unei prietene care mi-a zis ca a facut cu varza chinezeasca si mi-am incercat norocul .
Inapoi la reteta
|
Comentarii (12)
la 28.05.2010, 21:36
prima si sper k mai ai makr una pentru mine


la 28.05.2010, 21:39
Silvya bun sfat ,vad ca au iesit excelent 

la 28.05.2010, 21:46
Ce frumoase sunt.
la 28.05.2010, 22:01
aoleooo ce bunatate
trebuie sa incerc si eu cu varza de asta ca si la mine e tare varza
la 28.05.2010, 22:13
am pus furcile si ma tot chinui sa targ marac unde de acolo
super bine arata

la 28.05.2010, 22:21
fantastic le-ai facut.!
la 28.05.2010, 22:30
penultima poza e bestiala 

vin cu furcile
la 28.05.2010, 22:51
Fetelor ma bucur ca va plac, am meu sot a zis ca-s cele mai bune din cate a mancat
eu zic ca poate nu a mancat demult
dar maine degust si eu una si va zic, adevarul e ca varza asa subture nu am mai vazut. Multumesc mult de laude sunteti niste dragute
la 28.05.2010, 23:28
minunat !
la 29.05.2010, 12:42
si mie imi place penultima poza.....arata demential ....
eu sunt terminata dupa sarmalute....
la 01.06.2010, 11:44
Madi si Gaby multumesc
la 09.02.2012, 22:35
De cand vreau sa fac si eu, numai ca nu eram convinsa ca varza chinezeasca se preteaza. Bravo!
COMENTEAZA