Sarmalute in foi de vita

Postat de sisterskitchen in Vita
24 Feb 2013 | 4873 vizualizari

Sarmalute in foi de vita sau cum am petrecut de 1 MAI ?! da, in bucatarie:))). Pentru ca de Paste nu am pregatit sarmale si le-am tot pomenit, am zis sa nu le mai ignoram si ne-am apucat de impachetat vreo cincizeci de sarmale. Am folosit carne amestec (pui, vita si porc) si au iesit delicioase.

Inapoi la reteta

Comentarii (11)

la 24.02.2013, 16:44
nu am mancat de mult dar mi-ai facut poftaaaa
la 24.02.2013, 17:05
am frunze de vita in congelator. Mi-ai dat o idee, merci!
la 24.02.2013, 17:10
la 24.02.2013, 18:53
la 24.02.2013, 19:16
la 24.02.2013, 19:38
Ce bune!
la 24.02.2013, 20:01
ce bue sunt
la 24.02.2013, 21:25
uuu, ce pofta mi s-a facut
la 24.02.2013, 23:51
imi plac foarte mult
la 25.02.2013, 09:13
Iz de iarba verde, soare si primavara, astept sa creasca iar vita de vie....
la 25.02.2013, 18:01
mmm... delicioaseeee!!!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or