Aluatul magicPostat de RuxyRux in Piine Poate ca va intrebati de ce i-am spus asa....pentru ca este de poveste! Fin, se intinde usor, ca prin magie zboara pe planseta, nu se rupe, se lucreaza incredibil de repede, este bun la de toate, pateuri, minciunele, fundite cu ciocolata, placinte cu mere, dulceata sau ce mai vreti voi....merita probat! Chiar si daca esti incepator, garantat nu dai gres! In imagine, aveti si funditele cu nutella pe care le-am preparat in aceasta seara cu aluatul excelent! Inapoi la reteta |
, dar mi se parea ca suna ciudat) , vreau sa mananc bunatati din alea cu ciocolata, dimineata, la
!
) suna intr-un fel
)) Multumesc funditele au fost delicioase...iar o cafea alaturi creste savoarea fara doar si poate!
Mie cred ca mi s-ar imbarliga degetele si s-ar da cu stangu'-n dreptul
)
)))) Pe cuvant de bucataras ca nu-i asa
))) zau si sincer...probeaza-l te rog si ai sa vezi....chiar zboara zici ca-i fermecat
)))) pune pe suprafata de intins 1/4 cana de amidon si 1/4cana de faina...intinde asa usor cu mana..pune aluatul deasupra, pune si pe sucitor....si treci la zbor
))
, faci sa para totul atat de simplu si frumos....in bucatarie, in viata de zi cu zi...nu ca nu ar fi....dar pana a ajunge la performanta (ta) trebuie ani de munca....stai, nuuuu, mult exercitiu 

! Esti "super"!
....cu ciocolata, bineinteles
!
)) si acum face cu placere si ii ies si bune preparatele, cred ca pot convinge pe oricine
)) iti multumesc din suflet pentru toate cuvintele minunate, esti o scumpa!
))
Papusa ta imi aduce aminte de mine (i-am spus mamei ca numai moldovencele au usa la bucatarie
si in nici un caz, gatitul nu e pentru mine). As vrea sa vina mai repede ziua aia, sa stam la cafeluta, impreuna
!
Chiar aveam nevoie de o reteta de aluat. O sa o incerc si eu negresit cand imi va permite timpul
Oare merge si pentru pizza? Cred ca merge sa facem mai mult si sa congelam, nu? Pupici si spor!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|