Borş moldovenesc cu bureţi uscaţiPostat de ionix in Ciorbe O reteta pe care am cules-o din judetul Iasi, comuna Tatarusi... undeva pe langa manastirea Probota... doar o padure le desparte... Imi rezerv drepturile de autor privind aceasta reteta :)) Pozele sunt facute de sotul meu :))) Inapoi la reteta |






super buna si aici tot






va pupacesc, din nou 





eu nu mananc ciuperci... dar sotul a mancat-o rapid
a zis ca-i usoara i foarte gustoasa.. idee e ca nu stiu exact ce ciuperci contin buretii uscati... cred ca si asta conteaza... @Laly... welcome welcome, stai 1 an la coada
nu prea e de mancare la mine-n ograda
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|