Briose cu ciocolata
Postat de RuxyRux in Prajituri 22 Feb 2014 | 7437 vizualizari
Ieri m-a inspirat o reteta de briose pe bucataras, dar care a si disparut din pacate imediat pentru ca nu avea pozele originale...tare mult mi-a placut cum aratau, am stiut imediat ca sunt exceptional de delicioase :) si nu m-am inselat, bine am facut ca am dublat cantitatile :) Asa ca multumesc :) cred ...Bogdan88 :) care spunea ca le are de la un italian...daaaa minunate! Am si eu retete in acest gen, difera insa cantitatile, iar aceste briose imi plac atat de mult la gust si la textura incat....vor ramane favorite!
Inapoi la reteta
|
Comentarii (37)
la 23.02.2014, 07:01
delicioase
la 23.02.2014, 07:39
minunate. daca poti sa crezi, n-am preparat pana acum briose. dar si cand ma voi pune pe gatit asa ceva, n-o sa ma mai opresc
la 23.02.2014, 08:04
O minunatie!
la 23.02.2014, 09:42
la 23.02.2014, 09:49
excelente
la 23.02.2014, 11:00
tare bune!!!
la 23.02.2014, 11:23
Foarte bune
la 23.02.2014, 11:36
Minunate!!!
la 23.02.2014, 12:02
daca eram in Bucuresti, te vizitam
la 23.02.2014, 14:09
si eu folosesc des reteta cu unt, sunt delicioase, chiar ca se topesc in gura! 
la 23.02.2014, 18:58
Multumesc Maurici scump
la 23.02.2014, 18:58
Multumesc Merisor drag
la 23.02.2014, 19:00
Multumesc Simonici draga mea
la 23.02.2014, 19:01
Multumesc Rocsicuta
la 23.02.2014, 19:01
Pushaa, multumesc
COMENTEAZA