Briose Sharon

Postat de ianculubita in Prajituri
16 Ian 2014 | 4458 vizualizari

Sharon este o regiune din Israel,iar fructul sharon sau kaki(in Italia) sau persimon(in Franta),este un fruct tropical,cultivat in cele mai variate regiuni ale lumii;fructul nu se poate manca decat daca este foarte copt si moale;se taie in doua ca pe rosie,in mijloc are 2seminte mici iar pulpa se mananca cu lingurita;sunt foarte gustoase dar si sanatoase mai ales pentru bolnavii de inima si tensiune

Inapoi la reteta

Comentarii (17)

la 16.01.2014, 15:54
foarte buuune
la 16.01.2014, 15:55
tare bune!!!!
la 16.01.2014, 15:56
brioseee vin si eu
la 16.01.2014, 15:58
pentru tine,pentru mine,
prajitura o dai ,ca e prea apetisanta!
la 16.01.2014, 16:03
la 16.01.2014, 16:04
Tare faina reteta! Chiar ma intrebam ce s-ar putea face cu fructele astea ca si aici le gasesc!
la 16.01.2014, 16:12
e bune sunt!!!!
la 16.01.2014, 16:13
Bune briosele tale!
la 16.01.2014, 16:20
la 16.01.2014, 16:26
bune
la 16.01.2014, 16:40
Nu am incercat fructele, dar cred ca-s tare bune si ele si reteta ta!!
la 16.01.2014, 16:55
la 16.01.2014, 20:16
Degust si eu sa vad cum sunt!
la 16.01.2014, 20:22
Sunt unele din fructele preferate ale sotului ... cred ca tare i-ar placea briosele astea .Salvez reteta
la 16.01.2014, 20:25
bune, bune

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or