Canja de pui (supa de pui in stil portughez)

Postat de cristeena20 in Supe
4 Apr 2013 | 5663 vizualizari

De mica am invatat ca a face supa de pui buna e o intreaga filosofie: tre sa fierbi puiul la foc mic, sa pui zarzavat, strecori supa limpede si fierbi taitei uneori separat sa ramana supa clara. Cand am ajuns aici si am fost servita pentru prima data cu supa lor de pui (canja) mi s-a spulberat toate ideile...ce aveam in farfurie era ceva tulbure cu carne si maruntaie de pui, si mult cus-cus fiert la foc mare....Dar gustand....a devenit preferata mea. Este o supa deosebit de savuroasa .

Inapoi la reteta

Comentarii (16)

la 04.04.2013, 21:27
ce interesant
la 04.04.2013, 21:32
pare destul de interesant si bun in acelasi timp
la 04.04.2013, 21:50
Va spun cu mana pe inioma ca e super buna si eu am fost sceptica la inceput cand am vazut-o si cand am vazut cum se gateste...
la 04.04.2013, 21:53
la 04.04.2013, 22:07
la 04.04.2013, 22:07
place
la 04.04.2013, 22:25
la 04.04.2013, 22:29
la 04.04.2013, 22:47
jumatate de pui...jumatatea de sus sau cea de jos?
la 04.04.2013, 23:31
Arata bine
Miha
la 04.04.2013, 23:59
la 05.04.2013, 00:35
Multumesc!!
la 05.04.2013, 00:36
Miha, eu am in congelator puii transati in jumatate pe lungine.La asta ma refeream..dar e buna cu oricar eparte a puiului..carne sa fie... si mai ales cateva bucati de ficat. In supermarket aici se gasesc caserole pe care scrie canja , si cuprinde bucati diferite de la pui (pulpa, aripa, spate, picioare, maruntaie)
la 05.04.2013, 09:15
Foarte buna supica!
la 05.04.2013, 14:27
nu am inercat inca supita cu cus-cus, dar... vreau

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or