Cas de oaie la borcan
Postat de rocsi_1612 in Conserve 30 Iun 2010 | 30631 vizualizari
Vreau sa va arat metoda mea de sterilizare a casului de oaie pentru iarna..
Inapoi la reteta
|
Comentarii (14)
la 30.06.2010, 19:55
Mai, ce harnicuta ai fost! Ai 5 furcu de la mine!
E prima data cand vad asa ceva!
la 30.06.2010, 20:14
5 furculite
si acum spune si secretul : te gandesti cine te-a suparat si ...indesi bine cu pumnul in borcan ,,,
la 30.06.2010, 20:17
multumesc din suflet julie...multumesc mihaelar ...pai am zis k se preseaza bine in borcane...dak te-a suparat cineva chiar poti sa te gandesti k sa se preseze mai bine in borcan

la 30.06.2010, 20:47
mah, se vede ca esti de-a mea
)

.acum am si eu un cash de 15 kg la dospit,; eu il frec cu sare mare si-l "fierb" ca si tine, dar nu pun nimic deasupra si s-a pastrat minunat; am avut pana-n mai
la 30.06.2010, 21:02
Este atat de buna aceasta branza 
la 01.07.2010, 10:57
ma bucur k ma consideri d a ta gabi...eu pun asa deasupra margarina k asa facea mama mereu si pastrez traditia....
...este ana dar nu si pentru mine k eu nu manc deloc nu imi place...mama mananca de asta am pus
la 04.07.2010, 22:19
buna ideie eu nu stiam decat in pungi si tusti la congelator ,oricum aici numai in congelator am si acea din tara ca aici pauza nu e ,super ideia ta e bine de retinut nota 10 sefu
la 05.07.2010, 23:05
si mama mai punea la congelator k mananc putin dar anul asta a zis k sa o pun la borcane..mersi
la 13.07.2010, 22:13
rocsi e prima data cand vad varianta asta de conservare SUUUUUPPPERRR 5 furcu de la mine
la 14.07.2010, 22:39
multumesc lira
la 13.08.2011, 17:49
s-a pastrat bine? vad ca la gaby da,predau reteta la mama
la 13.08.2011, 19:46
eu am si acum de anul trecut si e foarte bun
la 08.12.2011, 11:12
lau
COMENTEAZA