Chec cu bananePostat de RuxyRux in Dulciuri Banane, sirop de artar, ciocolata, unt de arahide...yamyyyyy....pot sa va spun sincer ca mie nu-mi plac prajiturile cu banane... cate am gustat nu m-au incantat...insa acest chec este delicios si pufos...desi n-as fi crezut ca se poate asa ceva :)))))) am gustat intai un mic coltisor si-apoi am mancat doua felii cu pofta...pentru mine e mare lucru, chiar notabil .... asa ca daca nu ma credeti probati-l :)))) unde mai pui ca-i si de dieta! Inapoi la reteta |
, vaaaaaaaaai, nu ti-e mila de noi, astia mai nocturni?!? Vaiiiiiii......vai, vai!!!
Arata minunat checul pregatit
, merge de minune la un mic dejun grabit
, la pachetel sau seara, langa o canita de ceai si un pahar de vorbe dulci, impreuna cu cei dragi!
)) dar abia la ora asta am reusit sa ma asez
chiar e minunat, pentru un chec care nu are faina sa atinga o asemenea pufosenie este extraordinar...
merita probat
, tarte, briose, biscuiti, clatite, chec
), dar nu se preteaza la retetele pe baza de drojdie (unde trebuie musai faina alba / integrala....ca sa poata creste). Pun si aceasta reteta pe lista, poate, poate mai gasesc si eu timp de preparat un dulce sanatos!
In rest, te rog nu-mi mai multumi atat, scriu aici cu mare, mare drag!


|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|