Chiftelute cu za'atar si sumac

Postat de mitinita in Aperitive / Garnituri
7 Apr 2011 | 5609 vizualizari

Nu m-am luat dupa o reteta anume,am vrut sa incerc robotul pe carne,ca noua ne place sa fie tocata mai marunt si marunt am avut-o tocata:))) Sumacul este folosit in Orientul Mijlociu,in Iran se adauga la kebab si orez,in tarile arabe la hummus si fatoush,iar in Turcia la salate si lahmacum. Are un gust acru si astrigent.

Inapoi la reteta

Comentarii (23)

la 07.04.2011, 10:39
Ce-mi place za'atarul. Chiar n-am mai facut demult!
la 07.04.2011, 10:40
am facut si cu paine si a fost super! la ce se mai poate folosi?
la 07.04.2011, 10:47
super
la 07.04.2011, 10:50
multumesc de linkuri miha pulpele chiar arata bine de tot
la 07.04.2011, 10:52
stiam eu ca la tine miroase bine
la 07.04.2011, 10:53
ligia
la 07.04.2011, 11:20
nu stiu ce gust are za'atar-ul dar chiftelele imi plac
la 07.04.2011, 11:24
kamy,putin acru ...chiftlele au fost excelente cu orez simplu cu unt de casa deasupra
la 07.04.2011, 11:42
la 07.04.2011, 12:16
la 07.04.2011, 12:33
sumac? de unde iei?
la 07.04.2011, 12:58
ooo..Multumesc frumos pt link
Dar cred ca poate gasesc la magazinul cu specific, din Iasi...o sa caut acolo, mai intii

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or