Chutney de mere cu ghimbir si ardei iutePostat de mitinita in Muraturi Primul chutney facut de mine si am descoperit ca e super bun in combinatie cu branza,am incercat deocamdata cu telemeaua de oaie de la Hochland. Chutney-urile sunt de obicei mai dulci,dar eu am adaptat reteta pe gustul meu,ceea ce inseamna ca o puteti si faceti si voi. Inapoi la reteta |
am mai facut niste sosuri iuti de casa,nici n-am avut cand sa le postez. Nu ti-am zis ca noi am fi bune de vecine,tu ai face dulciuri la maruntele,eu as avea cu cine manca iute
cea mica sta la pupacit cu orele
.. nici deenumirea numi suna cunoscut...dar ar fi interesant de gustat
ce mare ti-a crescut minunea (pup puii tai dulci).in ziua in care postez altceva decat ciudat e bai
tot auzisem si eu chutney si a trebuit sa-l incerc.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|