Chutney de mere cu ghimbir si ardei iute

Postat de mitinita in Muraturi
1 Dec 2011 | 6191 vizualizari

Primul chutney facut de mine si am descoperit ca e super bun in combinatie cu branza,am incercat deocamdata cu telemeaua de oaie de la Hochland. Chutney-urile sunt de obicei mai dulci,dar eu am adaptat reteta pe gustul meu,ceea ce inseamna ca o puteti si faceti si voi.

Inapoi la reteta

Comentarii (18)

la 01.12.2011, 22:03
Si mie imi place daca-i iute
la 01.12.2011, 22:18
deci si tie iti place iutele:8
la 01.12.2011, 22:26
Cred ca e senzatie...iti trimit mexicanul...iute Miti
la 01.12.2011, 22:54
Asa ii spuneti ,mexicanul am mai facut niste sosuri iuti de casa,nici n-am avut cand sa le postez. Nu ti-am zis ca noi am fi bune de vecine,tu ai face dulciuri la maruntele,eu as avea cu cine manca iute
la 01.12.2011, 22:57
Ce minunat ar fi!!!! Ti-as pupaci si ti-as rasfata maruntelele toata ziua
la 01.12.2011, 23:05
cea mica sta la pupacit cu orele
la 01.12.2011, 23:37
Super chiar as fi curioasa ce gust are cu branza
la 01.12.2011, 23:44
tare interesant adina desi suna ciudat pt mine .. nici deenumirea numi suna cunoscut...dar ar fi interesant de gustat
la 01.12.2011, 23:53
mihaela,o sa fii atat de placut surprinsa
la 01.12.2011, 23:55
adina ce mare ti-a crescut minunea (pup puii tai dulci).in ziua in care postez altceva decat ciudat e bai tot auzisem si eu chutney si a trebuit sa-l incerc.
la 02.12.2011, 00:47
ce iute am venit
la 02.12.2011, 01:39
bun tre sa fie !!
la 02.12.2011, 09:50
bun bun
la 02.12.2011, 10:45
buuun
la 02.12.2011, 11:37

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or