Ciorba de fasole cu zeama de varza (de post)

Postat de ionix in Mancaruri de post
10 Dec 2009 | 14397 vizualizari

nu e favorita mea dar ii place tatalui meu... :)

Inapoi la reteta

Comentarii (7)

la 10.12.2009, 17:00
super ionix...mmmm
la 10.12.2009, 17:02
mie-mi place fara prajeala de la final e optional finalul hehe
la 10.12.2009, 21:04
pai daca e doar ceapa prajita nu e chiar rea...si nici nesanatoasa...daca nu e rantas, eu recunosc ca fasolea frecata si iahnia de fasolesi fasolea in general... imi place cu ceapa prajita si e doar atunci SUPER cand ceapa e chiar putin, numa o idee(nu neagra ) prinsa...calita bine de tot adica...
si mie imi place ciorba asta!
la 12.12.2009, 10:56
dap, asa-i ... mie-mi place ciorbita asta pt ca poti s-o papi si rece
la 13.12.2009, 09:01
am facut si eu ieri.tot cu ceapa calita.e singura ciorba la care consider obligatorie etapa asta
la 14.12.2009, 10:34
asa zice si mama... ca fara prajeala de la final n-ar mai avea gust
la 04.03.2010, 16:59
mmm... ce bun ii... imi palce moarea si in combinatie cu fasolea cred ca e foarte bun... si eu o sa imi fac

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or