Drob de pui cu salata de hrean si sfecla rosie

Postat de aziz in Pui
25 Ian 2011 | 9254 vizualizari

Ingrediente

  • un piept pui marisor
  • 5 bucati pipota
  • 5 bucati inimioare
  • 5 ficatei
  • 2-3 oua
  • 2-3 morcovi
  • citiva catei usturoi
  • o ceapa marisoara
  • patrunjel verde
  • sare piper
  • o radacina hrean
  • 2 bucati sfecla rosie
  • otet

Mod de preparare

Punem la fiert pieptul, pipotele, inimioarele, morcovul si usturoiul cu putina sare. Ficatul se taie cubulete la fel si ceapa si se pun la prajit cu putin usturoi, sare, piper si putina supa instant. Cind pieptul este fiert se lasa la racit impreuna cu pipotele si inimioarele si se dau prin masina de tocat impreuna cu morcovul. Amestecam cu ficatelul bucatele adaugam oul si patrunjel tocat . Eu pielea de la piept am pus-o pe fundul tavii. Ttava am imbracat-o in hirtie de copt am turnat compozitia am uns cu ou si am dat la cuptor cam 30 minute (depinde de cuptorul dumneavoastra)

Salata de hrean se prepara astfel: punem sfecla rosie in cuptor in folie de aluminiu cam 30 minute pina intra scobitoarea usor in ea. Se curata de coaja si se da pe razatoarea mica impreuna cu hreanul, se adauga otet dupa gust si sare. Se poate pastra in frigider destul de multa vreme.

Daca ti-a placut reteta noastra "Drob de pui cu salata de hrean si sfecla rosie" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (32)
Retete similare

Chiftele coapte de pui cu legume

Postat de katty

Chiftele coapte de pui cu legume

  Tocam carnea de pui. Curatam morcovul si dovlecelul si le radem pe razatoarea mare. Amestecam pieptul de pui cu morcovul, zucchini, ouale, pesmetul, mararul si patrunjelul tocat fin,...

Citeste continuarea

Reteta de pulpe de pui barbeque la cuptor

Postat de rocsi_1612

Reteta de pulpe de pui barbeque la cuptor

Iata cum se prepara Reteta de pulpe de pui barbeque la cuptor Spalati pulpele si le stergeti cu niste servetele. Intr-un bol amestecati sosul de kapia-gogosari, cel barbeque, amestecul de...

Citeste continuarea

Comentarii

la 25.01.2011, 12:22
ce bine ti-a iesit
la 25.01.2011, 12:25
ce bn arata ce-as papa ...cu mustar sau cu sos de hrean
la 25.01.2011, 12:35
ce bine arata! sfecla si sos de hrean
la 25.01.2011, 12:36
mona
la 25.01.2011, 12:45
bun bun

Vezi toate comentariile (32)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or