Esenta de vanilie si zahar vanilat

Postat de mitinita in Dulciuri
9 Noi 2012 | 4243 vizualizari

Sa ma joc putin cu batoanele de vanilie era de tare mult pe lista mea,dar din lipsa de timp (desi nimic nu dureaza mai putin ca ce va arat eu azi) introduceam batonul in recipientul cu zahar si astfel il aveam gata aromat. Dar dupa ce am facut experimentele astea,mi-am dat seama ca aveam doar asa,un iz de vanilie,iar acum am the REAL deal!

Inapoi la reteta

Comentarii (20)

la 09.11.2012, 20:46
bravo Miti
la 09.11.2012, 20:49
Interesant!
la 09.11.2012, 20:49
Bravo.Eu am luat de pe site-ul pastaidevanilie.ro zahar pudra cu pastai de vanilie...
la 09.11.2012, 20:52
tare-mi place culoarea
la 09.11.2012, 20:53
de ce zic toti "vanilat" si nu vanilinat" ?
la 09.11.2012, 20:54
la 09.11.2012, 20:56
gata, am citit care-i diferenta intre vanilie si vanilina
la 09.11.2012, 20:58
Ina pe unele pliculete asa scrie ''zahar vanilat''
la 09.11.2012, 21:05
eu nu stiu care-i diferenta,dar nu pe toate scrie zahar vanilat
la 09.11.2012, 21:06
si eu am zis ca imi fac singura zahar vanilat. Cat trebuie sa stea pana isi ia zaharul aroma de vanilie?
la 09.11.2012, 21:16
Exact asa fac si eu cam de 2 ani
la 09.11.2012, 21:19
timea,cred ca destul de repede
la 09.11.2012, 21:56
minunate!
la 09.11.2012, 22:02
daca fac cu vodka cred ca nu mai ajunge in praji
la 09.11.2012, 22:10
timea,eu n-as putea sa o beau,prea aromata

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or