"Friptura" de porc

Postat de MotanLaOale in Porc
20 Ian 2011 | 6732 vizualizari

Din cand in cand simtzim nevoie de a manca pur si simplu o bucata de carne prajita, Chiar mai grasa si cu sorici crocant. Nesanatos, stiu, dar... Nu am stiut cum sa o denumesc deoarece este pur si simplu carne de porc prajita si "prajeala" nu imi suna deloc bine.

Inapoi la reteta

Comentarii (38)

la 20.01.2011, 23:20
ma lafaiesc de una singura si halesc tot!!!
la 20.01.2011, 23:21
n-o fi ea sanatoasa dar place
la 20.01.2011, 23:24
burta...fleica..cele mai bune la gratar
la 20.01.2011, 23:38
Friptura delicioasa cu orez rigi-bigi imi lasa gura apa
la 20.01.2011, 23:42
BUNA MANCAICA TA acu la ora asta salivez pe tastatura
la 21.01.2011, 00:08
la 21.01.2011, 00:59
iau tava si fug
la 21.01.2011, 05:57
eu vreau fleica cu sorici
la 21.01.2011, 07:51
cui nu-i place asa bunatate?
la 21.01.2011, 07:56
multzumesc pentru aprecieri
la 21.01.2011, 08:05
prajeala ai ?nu suna bine daaaaaa ce bunaaa eeeee si ce crontz e soriciulllll
la 21.01.2011, 08:37
Imi place!
la 21.01.2011, 09:01
ms
la 21.01.2011, 09:22
Neaţa, Motănel! Fain pranzul tău!
la 21.01.2011, 09:29
arata foarte bine

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or