FRIPTURA *TIGANEASCA*
Postat de Zamfira in Pui 7 Apr 2012 | 7399 vizualizari
Inapoi la reteta
|
Comentarii (16)
la 07.04.2012, 18:17
Yamiiii!!!
la 07.04.2012, 18:29
ce bine arata
la 07.04.2012, 18:33
buna fripturica
la 07.04.2012, 19:30
Cred ca e grozava!
la 07.04.2012, 20:09
tare gustos e
la 07.04.2012, 22:20
gustoasa
la 07.04.2012, 23:42
ce interesant i-ai zis ,da-mi place
la 07.04.2012, 23:53
Hi,hi tiganeasca!
la 08.04.2012, 09:10
Denumirea fripturii nu-mi apartine, acum 5 ani, am servit masa la un han din Ungaria si acolo am mancat o asemenea friptura. (o friptura din 3 feluri de carne si slanina prajita deasupra, carnea cat mai picanta (vezi reteta: 3 feluri de piper, hrean, etc.)Denumirea in ungureste: Tiganypecsenye. Merita sa incercati....dar mai intai mielul...hi,hi...si apoi porc, pui...Multumesc pentru aprecieri si SARBATORI FERICITE!!!!!
la 08.04.2012, 11:30
nu am mai auzit
la 08.04.2012, 11:33
merita incercat
la 08.04.2012, 13:12
interesanta denumire ...foarte bine arata
la 09.04.2012, 17:34
la 13.04.2012, 16:18
foarte gustos dupa cum arata
COMENTEAZA