Fursecuri 'painici"Postat de ionela2682 in Dulciuri Am botezat asa aceste furescuri bombate 'Painici" deoarece in caietul cu retete erau trecute fara nume ...Furescuri si atat!!!. Inapoi la reteta |
si arata chiar ca niste painici delicioase
si delicioase
mele-s mari rau de tot ... si de ce ma enervezi cu ,,faina cat cuprinde" , zi si tu o cantitate si ptr amaratii astia care nu stiu
pot spune ca depinde de la un tip la altul...acum nu am cantarit-o ..am adaugat cu punga atat cat sa iasa un aluat nici tare ..dar nici moale...asa potrivit
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|