Ginataang mais - Orez cu lapte de cocos si porumb dulcePostat de Corina33 in Dulciuri O sa ziceti ca ce m-a apucat sa gatesc mancare cu nume ciudate! :)) De fapt e un fel de orez cu lapte dupa o reteta filipineza. Si orezul nostru cu lapte e la fel de bun, doar ca pitica mea nu-l mananca, asa ca m-am gandit sa fac din asta cu porumb, avand in vedere ca ii place porumbul! Inapoi la reteta |
Elena
Meri
multumesc!
Luana
)] as manca nu doar piticutza ta
Mihaela, m-ai facut sa rad!
Nu a mancat tare mult, ca e si bolnavioara, dar macar de asta s-a incumetat sa se atinga, la celalalt orez nici nu se uita!
Multumesc scumpa mea!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|