Gogosi poloneze
Postat de madi_marin in Aperitive / Garnituri 29 Ian 2010 | 10584 vizualizari
Denumirea nu are nicio treaba cu bucataria poloneza. Le+am denumit asa pentru ca le+am preparat cu cremvursti polonezi....
Inapoi la reteta
|
Comentarii (18)
la 29.01.2010, 14:40
Ce-i aia polonez mey?
Un individ d-ala de la Adinuta?
la 29.01.2010, 15:17
la 29.01.2010, 15:28
ce bine arataaaa, is bune?

la 29.01.2010, 15:37
Miha, polonezul e un crénvurșt mult mai gras
si chiar ca arata bine gogoselele astea... sunt curioasa ce gust au

la 29.01.2010, 17:16
la 29.01.2010, 18:11
rivka, sunt bune ....
la 29.01.2010, 20:23
Ce interesant
Cum, mai, Miha, un grasan din ala
la 29.01.2010, 21:15
Miha, fiecare ia ce polonez vrea
. Gogosele, betisoare arata foarte bine
la 30.01.2010, 15:09
ingenioasa idee:
-..dar eu nu am aparat de framantat...nu cred ca o pot face
:
la 30.01.2010, 16:43
Adinacarla, nu-i nimic....poti amesteca toate ingredientele si lasi la crescut pana isi dubleaza volumul aluatul....nu+ti trebuie neaparat cuptor de paine . ....
la 30.01.2010, 18:19
Adina, se apropie 1 Martie si martisorul tau ar pute fi o masina de paine. Nu e foarte scumpa. Stai, ca m-am dus cu gandul prea departe. Vine Ziua indragostitilor mai repede.
la 30.01.2010, 19:14
Miha, eu "am" doar unul si nu l-as pune in gogosi
restul, de la mine.. nu mai cunosc
, n-am ce da
oricum, Madi-marin are dreptate sa le spuna asa gogosilor: cremvustii de aici sunt foarte buni, au de foarte multe feluri
la 30.01.2010, 20:58
Ai drepate bunica dar tot incerc sa-l conving pe sot sa luam si noi una dar degeaba...e tot hotarat sa nu cumparam dar poate ii fac eu o data surpriza si-mi cumpar singura:
la 30.01.2010, 21:08
...asa ar trebui, Adinacarla!
la 08.02.2010, 21:29
geniaal
zau!
COMENTEAZA