Ingheţată cu iaurt şi fructe

Postat de diaconta in Dulciuri
6 Iul 2013 | 7597 vizualizari

Se ştie deja că-mi place la nebunie îngheţata de casa,mai ales cea cu fructe.Aş mânca non stop îngheţată,dar parcă totuşi nu se cade.Am vrut o îngheţată cremoasă aşa că am încercat ceva puţin diferit.A ieşit delicioasă.

Inapoi la reteta

Comentarii (42)

la 06.07.2013, 21:35
vreau si eu o portie
la 06.07.2013, 21:36
La ora asta,dupa ce am mancat un castron de salata si pepene galben.....
la 06.07.2013, 21:37
eeeeeee, a venit si inghetata!
la 06.07.2013, 21:38
Cleme,acum am putut si eu )))
la 06.07.2013, 21:38
Ralu,hai sa-ti dau
la 06.07.2013, 21:39
Cleme: huoooo )
la 06.07.2013, 21:39
Am dat like pentru că-mi place, asta chiar dacă eu mănânc foarte ra (preventiv protecţie pentru corzile vocale).
la 06.07.2013, 21:39
Dia, scuze, dar trebuia sa o huidui pe Cleme chiar aici )
la 06.07.2013, 21:40
vaai, ce fain e cu iaurt din ala
la 06.07.2013, 21:40
Mmm ce delicioasa ti-a iesit ..Eu nu stiu de ce nu mai mananc inghetata ca inainte. Acum rar servesc una
la 06.07.2013, 21:40
Ce bunatate de inghetata ai adus la ora asta!
la 06.07.2013, 21:45
buna inghetata ai facut
la 06.07.2013, 21:48
si eu ador inghetata, dar nu cu iaurt ). Arata bine oricum
la 06.07.2013, 21:51
pot sa cer si portia Timeei? Super bunatate!
la 06.07.2013, 21:52
Timi,nu prea gasesti la mine nimic pe placul tau)
Imi place iaurtul,branza si le folosesc foarte mult,mai ales la deserturi,ca sa nu zic de mascarpone
Am facut si ceva cu mascarpone azi ,ca nu aveam destul unt))))))

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or