Mini rulade (reteta turceasca)Postat de gaby_d in Prajituri un desert minunat,pe care nu l-am postat tot din vina pozelor..nu mi-a iesit perfect dar va ofer totusi posibilitatea sa va iese voua:)))).glumesc,o s-o mai fac odata...si nu in graba cum am facut-o si era sa-mi cada tava de la etajul 4 ,de pe geam:))), c-am scos-o la racit Inapoi la reteta |
.trebuiau sa arate intr-un alt fel..dar cand cresc mare le fac mai frumoase
)).
dac-ai spus-o TU
,e de bine
))
Poza nu este reusita, dar compozitia si modul de preparare... ,jos palaria.
.Bunica, exact asta am vrut sa va dezvalui, reteta, sunt sigura ca iese bine daca nu va grabiti, ca mine

si eu astept pareri
.Spatele meu cine te-a grabit?
.oricum am mai avut momente cand am fost dezastru in bucatarie
))
gabi ma tenteaza si reteta asta, mai slabesc eu la vara, offf.......cred k ar fi cazul sa ma opresc....am si eu farfurii asemanatoare




|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|