Oua umplute-cu de toate...
Postat de ela in Aperitive / Garnituri 17 Ian 2010 | 7181 vizualizari
Inapoi la reteta
|
Comentarii (17)
la 17.01.2010, 10:06
N-au cum sa nu fie delicioase.
, daca ar fi dupa mine toate aperitivele ar trebui sa contina si oua
la 17.01.2010, 11:36
Aoleuuuu, prea multa maioneza
la 17.01.2010, 11:42
nu e prea multa ca o amestecat-o cu iaurt , a trecut la ingrediente probabil a uitat sa scrie, asa face si maica-mea ouale umplute, le face un topping deasupra de sos din maioneza cu smantana sau iaurt(sa nu fie gretoasa maioneza..., pare mult sos dar e usor.)
la 17.01.2010, 12:11
are dreptate RIVKA am uitat sa specific ca am pus si iaurt(la ingrediente am scris) si am subtiat maioneza de deasupra cu lapte.modific imediat
la 17.01.2010, 12:19
gata,am remediat reteta
la 17.01.2010, 12:38
Am vazut ca e si cu iaurt, dar din poza se vede multa maioneza desupra....nu zic ca nu sunt bune, dar eu nu m-as baga
Nu cred ca o sa-i convina bilei mele
la 17.01.2010, 12:56
acum mananc din ele,nu sunt deloc gretoase,sunt chiar putin acrisoare ca am pus ceva zeama de lamaie
la 17.01.2010, 12:58
oana si eu am probleme mari cu fierea,nu prea pot manca mai nimic,dar ciudat ca astea nu imi fac rau niciodata
la 17.01.2010, 13:01
si casrtraveciorul din compozitie nu il lasa sa fie gretos
la 17.01.2010, 13:39
acum i-am pus si sotului meu si am mai facut niste poze cu idee de servire,dar daca m-a ajuta iar BUCATARASUL SEF si mi le intoarce,ca tel mobil ma omoara cu pozele astea
la 17.01.2010, 14:21
eu stiu ca asa face si mama , toarna deasupra oualor sosul din putina maioneza amestecata cu smantana sau iaurt...si lasa ouale sa innoate in sosul acela, cand iei oul iei si sos...
mie imi place maioneza dar nu o fac eu, o cumpar gata facuta nu am ami facut de 10 ani cred maioneza...o mananc cu lingura de supa
, si langa cartofi prajiti, in olanda se mananca multa maioneza., ingrasa dar e buna mmmm.
la 17.01.2010, 14:28
RIVKA si eu mananc cartofii prajiti cu maioneza si ketcup,si cremvurstii la fel,,,mi-am cumparat acum si cockteil sauce,e delicios la cartofi prajiti,tot de la cineva care sta in Olanda am aflat,cu ani in urma.nu stiu de ce ma mai mir ca m-am ingrasat 30kg






la 17.01.2010, 14:30
tot ieri am mai facut un platou cu oua umplute,dar cu altceva,nepotul meu a dat comanda.am sa revin cu ...platou
la 17.01.2010, 14:30
Hai ma, ca nu am zis ca sunt gretoase, ci doar f.f. grele...si eu fac oua umplute, pun putin mustar sau maioneza in compozitie, dar o lingurita...asa...
la 17.01.2010, 14:31
Rivka, unde stai in Olanda? Am papat si noi cartofi prajiti cu maioneza pe-acolo
COMENTEAZA