Pandispan

Postat de Dya in Prajituri
26 Apr 2013 | 21019 vizualizari

Zilele acestea faceam o comparatie intre Chec si Pandispan. Diferenta ar fi ca la cel din urma nu se adauga ulei si/sau lapte/apa, in rest, ingredientele de baza fiind aceleasi: oua, faina, zahar, (desi din multele retete studiate, nu rezulta nicio diferenta). Din acest motiv, pandispanul este putin mai uscat decat checul. Mai sfaramicios, desi gustos. In schimb checul are o consistenta usor cremoasa datorita adaosului de ulei si lapte/apa, fapt pentru care il prefer mai mult! Si fiindca tot ceea ce fac, se intampla sa fie pe fuga :) Rebeca nu mai sta singura nicio clipa :D, o sa va rog sa imi scuzati imaginile prezentate!

Inapoi la reteta

Comentarii (24)

la 26.04.2013, 18:08
vreau si yoo ..
la 26.04.2013, 18:12
si eu
la 26.04.2013, 18:17
deci e pandispan sau chec? ) bun tare sigur...fara cioco
la 26.04.2013, 18:45
la 26.04.2013, 18:47
Delicios arata! Iar glazura aia de se prelinge pe el...
la 26.04.2013, 18:55
Va pupam cu drag!
la 26.04.2013, 18:59
Excelent arata!Imi imaginez si gustul delicios!
la 26.04.2013, 19:05
delicios!
la 26.04.2013, 19:15
la 26.04.2013, 19:29
Ce pufosenie buna
la 26.04.2013, 19:35
la 26.04.2013, 19:55
Moaaa, cum e ciocolata aia!
la 26.04.2013, 20:03
buuun !!!
la 26.04.2013, 20:21
Pufosenie cu ciocolata
la 26.04.2013, 21:03
ce pufos e

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or