Panna cotta cu sos de capsuni
Postat de Criss in Dulciuri 12 Iun 2016 | 3595 vizualizari
Panna cotta este un desert italian, la fel de cunoscut si apreciat precum e si tiramisu. Pe langa faptul ca se face foarte repede si foarte usor, e delicios si racoritor, De aceasta data am ales sa folosesc indulcitorul green sugar, pentru ca vroiam sa particip la un concurs. M-am razgandit intre timp....si m-am retras.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (22)
la 12.06.2016, 11:05
ce bunatate
la 12.06.2016, 11:05
Mmm, ce mult imi place!
la 12.06.2016, 11:09
Delicioasa
la 12.06.2016, 11:13
delicios!
la 12.06.2016, 11:21
Recunosc ca nu mananc niciodata 'creme' daca nu au si un blat, piscot sau ceva
) dar arata foarte frumos
la 12.06.2016, 12:13
Multumesc.
la 12.06.2016, 12:14
Timea, nici eu nu prea fac deserturi de acest gen (la pahar), dar panna cotta asta chiar mi-a placut.
la 12.06.2016, 12:47
Cristina nu ca nu imi place, sigur e bun, dar nu pot manca doar crema, pt ca oricum nu prea ma omor nici dupa prajiturile cu crema. De ex si la diplomat il prefer pe cel rulada ca e mai putina crema, iar la cel clasic pun doua randuri de piscoturi
. Oricum prefer chestiile uscate celor cu crema.
la 12.06.2016, 14:01
Eu nu refuz asa ceva
nici mamei nu-i plac "moliciunile" astea
)))
la 12.06.2016, 14:53
la 12.06.2016, 18:51
Eu si Alex preferam torturile, prajiturile cu multa crema, mousse, frisca, etc. Sotul meu in schimb prefera prajiturile mai "taranesti", cu mere, branza, gem, etc.
COMENTEAZA