Pizza"monica"
Postat de Monica1997 in Pizza 8 Apr 2012 | 4642 vizualizari
Inapoi la reteta
|
Comentarii (26)
la 08.04.2012, 22:27
Monica, te rog frumos scrie cum se face aluatul. Daca un incepator citeste reteta are nevoie de toti pasii.
Te rog frumos nu te supara pe mine
la 08.04.2012, 22:35
Monica,de exemplu mie nu-mi iese aluatul la pizza
la 08.04.2012, 22:40
mie imi place si asa
la 08.04.2012, 22:43
bun
la 09.04.2012, 00:44
la 09.04.2012, 08:06
Pai este simplu! Aluatul este ca de paine! Intr-un castron mai maricel se pune faina cam jumatate de kg in mijlocul acesteia se face o gropita,in aceasta se toarna drojdia facuta putin mai devreme,adica pusa la inmuiat cu putina apa calduta si 2 linguri de zahar.Se adauga un praf de sare si se framanta,dupa ce ati terminat de framantat se incina si se pune un prosopel peste lasandu-se la dospit ceva timp(10-15 minute).Simplu!Eu mai adaug si putin chimen pentru savoare dar doar la pizza la paina nu prea merge sa pun chimen !
la 09.04.2012, 08:27
Monica, pentru mine e floare la ureche
dar pt o pustoaica de 16 ani care vrea sa prepare pizza, TREBUIE scrisa reteta completa. Asta nu pentru ca o cer eu ci regulile site-ului
la 09.04.2012, 10:12
cred ca a iesit tare gustoasa
la 09.04.2012, 11:11
mmm buna
la 09.04.2012, 13:01
va multumesc
la 09.04.2012, 13:02
Doamna (gaby_d) daca eu stiu sa fac aluat de pizza si am 15 ani,inseamna ca o fata de 16 ar trebui sa ma depaseasca in talente culinare ,nu credeti?
la 09.04.2012, 13:21
vad ca nu ne intelegem
. prefer sa-ti scriu privat ca-ncepe sa-mi displaca discutia aici.
la 09.04.2012, 14:14
Ola la iar se lasa cu scantei
Monica,fiecare avem chestii pe care le stim sau altele care nu ne ies,de aceea impartasim retetele.
De exemplu,oi fi avand eu ani mai multi,dar aluatul pentru pizza nu-mi iese niciodata cum as vrea,asa ca poate reteta ta ma inspira,daca scrii modul de preparare.
Cusiguranta Gaby,ma poate include in lista pustoaicelor trecute de 16 ani care nu stiu sa faca aluat de pizza
la 09.04.2012, 14:23
)))))))))))))
iti dau io numa ola la la
))
COMENTEAZA