Plăcintă DobrogeanăPostat de elucubratiiculinare in Aperitive / Garnituri Există vreun român care să nu fi mâncat vreodată această plăcintă? Sărată, mai puțin sărată, dar dulce niciodată! Eram atât de speriată să fac această plăcintă, știind câtă muncă este la pregătitul foilor. Dar dacă ai cumpărat foile de la magazin, e flore la ureche :) Inapoi la reteta |
dar nu spun NU nici la asta
La mare am mancat o gramada, dar asta cu siguranta e muuult mai buna!
Hai ca dau o bere rece pentru reteta! La Favo cu ea
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|