Plăcintă sfărâmată cu brânză sărată
Postat de panacris in Aperitive / Garnituri 26 Mar 2015 | 4785 vizualizari
Din greșeală, am uitat foile de plăcintă dezghețate, pe un dulap, vreo săptămână :( Când le-am descoperit mi-ma făcut Mea culpa, dar nu-mi venea să le arunc. Fiind casante mi-am adus aminte că vuzusem undeva pe site, cred la Motan, o plăcintă sfărâmată. Zis și făcut, foarte, bună și foarte simplă.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (34)
la 26.03.2015, 11:19
cred ca este super buna
la 26.03.2015, 11:21
E buna rau, dar prefer fara marar!
la 26.03.2015, 11:23
Mirela, merge și fără
la 26.03.2015, 11:24
am o foame
)
la 26.03.2015, 11:25
Cat bine arata
la 26.03.2015, 11:33
Cred ca a iesit o bunatate!
sau inmuiat foile Cris sau au ramas crocante???
la 26.03.2015, 11:35
Ce bunatate! 
la 26.03.2015, 11:44
Foarte buna!
la 26.03.2015, 11:46
Vai, ce bine arata!
la 26.03.2015, 11:46
S-au înmuiat Simona, dar nu foarte tare. Am uitat să menționez la tips-uri, după ce se scoate din cuptor se acopră cu un șervet până ce se răcește
la 26.03.2015, 11:47
delicioasa!
la 26.03.2015, 11:53
vreau si eu o bucatica
la 26.03.2015, 11:58
Ce minunatie ai facut!
la 26.03.2015, 11:58
O bunatate!
la 26.03.2015, 11:59
Excelenta!! Mai ales ca e cu branza...mmmm
COMENTEAZA