Prăjitura "Magda"

Postat de adriana65 in Prajituri
16 Feb 2013 | 21705 vizualizari

De ce Prăjitura Magda? Aşa figura în caietul meu de reţete. Reţeta mi-a fost dată de o colegă de serviciu, Magda în urmă cu mulţi, mulţi ani. Aşa i-a rămas numele în caiet, aşa i-am spus şi eu aici. Indiferent sub ce nume apare, prăjitura este delicioasă. Gustul blatului de bezea cu nucă şi crema de migdale îmbinându-se perfect.

Inapoi la reteta

Comentarii (23)

la 16.02.2013, 18:39
Foarte tentant!
la 16.02.2013, 19:13
Un deliciu !!! Mor aici....de pofta
la 16.02.2013, 22:16
Din păcate numai virtual vă pot servi cu câte o bucată
la 16.02.2013, 22:33
la 17.02.2013, 12:02
ce minunatie
ca tot ce faci de altfel
la 17.02.2013, 23:17
Mulţumesc mult
la 09.07.2020, 12:03
Super!
la 17.06.2021, 14:48

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or