Prăjitura "Magda"

Postat de adriana65 in Prajituri
16 Feb 2013 | 21706 vizualizari

De ce Prăjitura Magda? Aşa figura în caietul meu de reţete. Reţeta mi-a fost dată de o colegă de serviciu, Magda în urmă cu mulţi, mulţi ani. Aşa i-a rămas numele în caiet, aşa i-am spus şi eu aici. Indiferent sub ce nume apare, prăjitura este delicioasă. Gustul blatului de bezea cu nucă şi crema de migdale îmbinându-se perfect.

Inapoi la reteta

Comentarii (23)

la 16.02.2013, 11:47
wowwww ce bine arata
la 16.02.2013, 11:53
tare frumos arata
la 16.02.2013, 11:53
Eu vreau 3 bucati,acum!
Delicioasa si aspect de 5*!
la 16.02.2013, 12:29
Foarte interesanta. Eu ma multumesc cu doua bucati, copiii nu-s acasa.
la 16.02.2013, 12:36
ce frumos arata
la 16.02.2013, 13:15
arata minunat
la 16.02.2013, 13:18
aleiiiii...
la 16.02.2013, 13:50
Ce frumoasa, iar la gust cred ca este nemaipomenita!
la 16.02.2013, 14:02
Ce buna este!
la 16.02.2013, 14:02
arata minunat!
la 16.02.2013, 14:04
Tare bine arata.
la 16.02.2013, 14:19
Frumusele tare
la 16.02.2013, 14:43
faina
la 16.02.2013, 16:49
la 16.02.2013, 18:08
foarte buna!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or