Puiul imparatesei
Postat de mitinita in Pui 9 Iun 2012 | 7315 vizualizari
Adica Empress Chicken.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (46)
la 10.06.2012, 21:51
delicios
la 11.06.2012, 11:36
gaby,am pus si eu cateva picaturi acolo si niste ceapa verde
dar m-ai trag eu cu ochiul la aia mai priceputi si mai fur putina meserie
la 11.06.2012, 11:36
Luk,poti sa faci si in tigaie normala
la 11.06.2012, 11:52
Delicios. Reteta de MasterChef.
la 13.06.2012, 10:44
CE-mi plac mie preparatele acestea cu sos catifelat
Trebuie incercata
la 13.06.2012, 21:41
Delicios
la 14.06.2012, 06:29
ce rost are oul in amestecul ptr. carne ? parca seamana cu compozitia de clatite - ou cu amidon !
la 23.07.2012, 16:08
felicia,oul cu amidon formeaza o crusta pe bucatile de pui.le confera si mai multa aroma pregatite astfel. Este o tehnica intalnita in bucataria chinezeasca.
la 15.09.2012, 08:10
Iti doresc ca de ziua ta sa ti se implineasca toate dorintele, sa fii fericita, iubita, sa ai parte numai de raze de soare in viata si iti urez un sincer La Multi Ani!
la 15.09.2012, 09:29
La Multi Ani! super prezentarea
la 15.09.2012, 10:07
La multi ani!
la 15.09.2012, 12:35
La multi ani!
foarte bine arata!
la 15.09.2012, 17:52
la multi ani, Mi-ti-ni-ta!
la 15.09.2012, 19:31
La Multi Ani din toata inima draga mea Miti! Sa te bucuri din plin de tot ceea ce viata ti-a daruit!
COMENTEAZA