Puricei de mamaliga
Postat de MotanLaOale in Aperitive / Garnituri 23 Oct 2014 | 17912 vizualizari
Buni este de vina ca mi-a adus aminte de copilarie si de aceasta bunaciune.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (28)
la 23.10.2014, 14:41
Vaaaai, ce buni erau puriceiii facuti de bunica mea! 
Multumesc, Motanel,pentru ca mi-ai amintit aceasta reteta!
Am s-o prepar si eu

la 23.10.2014, 14:44
stiu gustul...in copilarie ne facea bunica...ce buni
la 23.10.2014, 14:54
foarte interesanta reteta
la 23.10.2014, 14:58
Foarte bun!
Mi-am cumpărat făina de malai!
la 23.10.2014, 14:59
la 23.10.2014, 15:01
Multumesc
la 23.10.2014, 15:03
Eu n-am mai mancat, dar o sa incerc!
la 23.10.2014, 15:16
Cat de curand incerc aceasta mancare ce-mi aduce aminte de bunica din partea mamei.
la 23.10.2014, 15:26
Minunata reteta ......! Nu am mai mancat din copilarie cand ne facea bunica si mancam toti nepotii direct din tigaie....! Ce amintiri...ce gust....!
la 23.10.2014, 15:42
excelenta!!
la 23.10.2014, 15:48
Multumesc
la 23.10.2014, 16:30
=
)) n-am timp sa citesc, dar e misto denumirea
COMENTEAZA