Puricei de mamaliga

Postat de MotanLaOale in Aperitive / Garnituri
23 Oct 2014 | 17912 vizualizari

Buni este de vina ca mi-a adus aminte de copilarie si de aceasta bunaciune.

Inapoi la reteta

Comentarii (28)

la 23.10.2014, 14:41
Vaaaai, ce buni erau puriceiii facuti de bunica mea!
Multumesc, Motanel,pentru ca mi-ai amintit aceasta reteta!
Am s-o prepar si eu
la 23.10.2014, 14:44
stiu gustul...in copilarie ne facea bunica...ce buni
la 23.10.2014, 14:54
foarte interesanta reteta
la 23.10.2014, 14:58
Foarte bun! Mi-am cumpărat făina de malai!
la 23.10.2014, 14:59
la 23.10.2014, 15:01
Multumesc
la 23.10.2014, 15:03
Eu n-am mai mancat, dar o sa incerc!
la 23.10.2014, 15:16
Cat de curand incerc aceasta mancare ce-mi aduce aminte de bunica din partea mamei.
la 23.10.2014, 15:26
Minunata reteta ......! Nu am mai mancat din copilarie cand ne facea bunica si mancam toti nepotii direct din tigaie....! Ce amintiri...ce gust....!
la 23.10.2014, 15:35
la 23.10.2014, 15:42
excelenta!!
la 23.10.2014, 15:47
la 23.10.2014, 15:48
Multumesc
la 23.10.2014, 16:30
=)) n-am timp sa citesc, dar e misto denumirea
la 23.10.2014, 16:42

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or