Rondele de ceapa panePostat de kamy in Aperitive / Garnituri Ne place,place,place Inapoi la reteta |
arata hmmmmm....sa vedem cum...deosebit de bun...uite cu asta m-au pacalit pe mine la Mallorca...au scris ca-s rondele de calamar...si am gustat si mi se parea un gust dubios pentru a fi ceea ce spuneau ei....pana la urma m-am prins
daca-ti place ceapa sigur o sa le adori
ruxy...da ti-au luat bani de bani
ca doar era calamar cu gust de ceapa
si trebuia sa papam ce ne dadaeau ei...desigur pe alese
aveau niste cutite cu maner foarte greu ceea ce le facea destul de instabile lama era foarte subtire...si toata lumea le scapa pe jos
la cateva secunde auzeai zgomotul de cutit...si spuneam" E pe jos"
o nebunie
cu amintirile
io n-am
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|