Sarmale
Postat de Sylvia in Porc 20 Mai 2010 | 10960 vizualizari
Pentru ca nu am reusit sa postez inca reteta mea de sarmale o fac acum, sunt foarte incantata de cum imi ies desi fac extrem de rar de cand sunt aici pentru ca nu gasesc varza potrivita.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (19)
la 20.05.2010, 11:35
N-am mai facut sarmale demult.
la 20.05.2010, 11:36
ce bunatate ai acolo in farfurie
la 20.05.2010, 11:36
nu sunt prima, da tot imi iau furculitele ....toate pe care le am in casa....
si vin sa mananc si eu cateva....mai multe....


la 20.05.2010, 11:38
Miha eu tot caut frunze sa fac si acum
as face in stevie daca as gasi aiurea cu varza aici. Varza murata pt Craciun am luat-o de la Bruxelles de la ceva magazin romanesc
am gasit vidata super ok. Am venit de acolo cu o varza murata si o bucata sanatoasa de slana afumata, mi-a zis sotul ca sunt o doamna adevarata
care face shopping fin
la 20.05.2010, 11:39
Madi te pofesc ac e mica portia, am strachinile astea Romania si mi-s tare dragi le folosesc cat de des pot
la 20.05.2010, 11:40
Rocsi
multumesc !
la 20.05.2010, 11:54
Ce pacat ca esti asa departe, Sylvia, eu ti-as oferi cu drag varza murata pusa de mine
dar tu sa faci sarmalele

la 20.05.2010, 11:57
Lia as face sarmale pt o armata
imi place tare mult. La toamna ma fac gospodina si imi pun eu ceva adaptat la borcane mai maricele, nici de astea nu gasesc aici. Chiar radeam ca m-as angaja la ceva restaurant si voluntar sa fac mancare si sa o manance altcineva ca asta ar fi varianta ideala, mie imi place sa fac mult mai mult decat sa mananc.
la 20.05.2010, 12:06
sylvia sa sti ca si eu am facut cu kaizer sant extraorinar de bune,i da un gust fantastic de bune super 5 furcu si o sarmaluta mica ,dar sa nu stie bucatru sef(rocsi)
la 20.05.2010, 12:07
si eu la fel sylvia prietenele mele imi tot zic mai da la ce faci atata de mancare ca sa tot imparti
la 20.05.2010, 12:12





eu mor dupa sarmale si astea arata de parca te cheama!
stati ca vin !
la 20.05.2010, 13:05
si mie imi plac sarmalele,asa ca stau si eu la coada
la 20.05.2010, 18:15
si eu as manca sarmale
la 20.05.2010, 19:19
Vad ca v-au placut sarmalele ma bucur tot vreau sa fac un fel fara carne cu legumele taiate cubulete dar nu gasesc varza potrivita, pun reteta cand gasesc .
la 20.05.2010, 19:31
foarte bune Sylvia...............si mie imi plac si le fac cam tot la fel ca tine...........eu am varza numai ca nu prea imiu place sa le impaturesc................ha,ha,ha............dar acuma vin la tine sa mananc , imi iau si furcile..............
COMENTEAZA