Sarmale cu orez si ciuperci
Postat de postavaru in Mancaruri de post 24 Mar 2011 | 17574 vizualizari
Nu mai mancasem de foarte multa vreme sarmale cu ciuperci. Si pentru ca tot suntem in post, iar varza acra mai avem destula, am hotarat ca ar fi cazul sa fac niste sarmale :).
Inapoi la reteta
|
Comentarii (49)
la 25.03.2011, 08:32
O reteta vis, o sa fie un pic de migaleala la impaturit dar trebuie sa fie tare bune. Si eu stiam ca si Teo de ceva crengute de marar uscate pe fundul oalei. Oricum foarte bun.
la 25.03.2011, 08:45
Ce-mi plac ! super!
la 25.03.2011, 09:38
parca le simt pe cele ale mamei, le face excelente! mai bune decat alea care contin carne mi se par!!!!
la 25.03.2011, 09:49
ce poza ai scos!!!! poate incerc sa fac si eu
la 25.03.2011, 09:53
E prima data cand am facut si eu asa ceva , si-am fost extaziata de rezultat ... dar ,,carnivorul" a si simtit repede lipsa carnii ... mare paguba , am mancat io tot , tot
ptr migala la care esti supusa ptr un rezultat ca al tau
la 25.03.2011, 10:12
Foarte bune, as papa si eu vreo 2
la 25.03.2011, 10:23
Multumesc Florina
la 25.03.2011, 10:23
Anamaria te servesc cu drag
la 25.03.2011, 10:23
Ina
la 25.03.2011, 10:26
Ruxy multumesc
. Incerc ca tot ce fac sa-i pot da si lui Dragos si asta inseamna sa nu mai prajesc (si este mai bine si pentru noi)
la 25.03.2011, 10:27
Teo. Eu am pus marar maruntit pentru ca spre rusinea mea nu am craci de marar
la 25.03.2011, 10:29
Lau, MVMih multumesc
la 25.03.2011, 10:32
Roberta, Cristinne multumesc
la 25.03.2011, 10:35
Adina incearca. Eu zic ca merita. Imi plac mai mult decat cele cu carne
la 25.03.2011, 10:36
Diana. La noi a mancat si carnivorul, dar le-a imbunatatit cu smantana sa semene cu cele cu carne
COMENTEAZA