Savarine
Postat de Criss in Prajituri 20 Dec 2011 | 11930 vizualizari
Savarine adevarate, cu aluat dospit, asa cum gasiti la cofetarie, dar muuult mai bune. Umplute cu frisca naturala. Din pacate pozele nu sunt foarte reusite.
Revin cu reteta, acum trebuie sa plec. Va spun doar ca sunt cele mai bune savarine, mult mai bune decat cele cu pesmet. Reteta o gasiti pe net insa eu am luat-o de la Nela (Un dulce aromat).
Inapoi la reteta
|
Comentarii (35)
la 20.12.2011, 14:55
Gaby, asa zic si eu.
la 20.12.2011, 14:55
Brunetico, multumesc mult.
la 20.12.2011, 14:55
Sufletista, cu mare drag, si doua.
la 20.12.2011, 14:56
Motane, te lingi pe botic.
la 20.12.2011, 14:57
Miha, eu nu m-as incumeta totusi sa le mananc fara lingurita.
Dar daca spui tu....
la 20.12.2011, 15:02
Dia, Lia, multumesc mult. Pupici.
la 20.12.2011, 15:02
Retetegg, nici eu nu prea pot sa le refuz.
la 20.12.2011, 15:03
Ada, ma bucur ca iti place. Ideea e sa fie bine insiropate. Si umplute cu frisca de calitate, preferabil naturala.
la 20.12.2011, 15:05
Woow,ce bine arata!
la 20.12.2011, 15:14
Ionela, nu mai sta prea mult pe ganduri. De stiam ca-s atat de bune, de mult le faceam.
la 20.12.2011, 15:14
Multumesc Rocsi, Mena.
la 20.12.2011, 16:05
buuuune
la 20.12.2011, 22:14
sunt excelente!
la 20.12.2011, 22:42
buuunee
la 20.12.2011, 23:57
Bune de tot
COMENTEAZA