Savarine

Postat de madi_marin in Prajituri
26 Oct 2013 | 5135 vizualizari

E a doua oară când le pregătesc. E adevărat că data trecută au ieşit mai frumoase, asta datorită faptului că am folosit formele ondulate de tartă, dar de data asta am preferat formele individuale de aluminiu. Sunt foarte gustoase, mai ales că prin frişcă am strecurat şi câteva zmeurele din dulceaţă. Serviţi, vă rog

Inapoi la reteta

Comentarii (23)

la 26.10.2013, 15:19
cat de bine arata
la 26.10.2013, 15:40
Delicioase!!
la 26.10.2013, 16:01
intai Motanel, acum tu mi-e pofta de savarine
si imi plac mult cum ti-au iesit
la 26.10.2013, 16:10
tare bune
la 26.10.2013, 17:41
ce faine sunt
la 26.10.2013, 17:43
la 26.10.2013, 19:03
multumesc frumos nu sunt prea incantata de ele, probabil pentru ca nu au forma ondulata...
la 26.10.2013, 19:08
nici nu se compara cu cele din cofetarii. Acestea sunt muuuuult mai buneeee
la 26.10.2013, 19:54
Si eu am facut astazi,delicioase
la 26.10.2013, 20:15
la 26.10.2013, 20:16
Dulcele meu preferat din copilarie
la 26.10.2013, 20:35
la 26.10.2013, 20:50
bianca, asa e, doar ca nu sunt asa aratoase...
fetele, multumesc...
la 26.10.2013, 21:14
la 26.10.2013, 21:27
Nu sunt mare fan savarine ca nu prea sunt prietana cu frisca, dar arata asa bine ca jumatate tot as manca din una

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or