Schweinefilet-File de porc

Postat de cris2711 in Porc
27 Dec 2010 | 6484 vizualizari

Schweinefile pregatim si cu fasole verde impaturata in sunca afumata (taiata cat mai subtire la macelarie).Fasolea este de la borcan sau doza ,gata preparata(fiarta) si se incalzeste inainte de servirea mesei impreuna cu carnea la cuptor.pofta buna tuturor.In poza se vede file porc cu fasolea impaturata in sunca,spƤtzle si sosul de ciuperci pe care l-am prezentat mai jos.

Inapoi la reteta

Comentarii (68)

la 27.12.2010, 21:29
am vazut...e tare mumos si e natural cred..al meu e artificial
la 27.12.2010, 21:34
e natural si tot asa de frumos ca si al tau,si e mic dar OHO
la 27.12.2010, 21:59
Super reteta,felicitari 5 furcu de la mine bradul este frumos,frumos
la 27.12.2010, 22:01
Miuta,multumesc mult pentru complimente,m-am straduit sa-l impodobesc frumos.in fiecare an aleg alte culori
la 27.12.2010, 22:07
Interesanta ideea! Imi place ingerasul de pe pom.Eu folosesc mereu aceleasi ornamente,majoritatea primite si asa imi amintesc de persoanele de la care le-am primit la fiecare Craciun.
la 27.12.2010, 22:12
Mitinita,ma despart si eu cu greu de cadourile de la cei dragi,au o valoare sentimentala mare.Ingerasul l-am cumparat acum doi ani la Kaufland,dar aici in Germania.Cred ca mai au si acum.probeaza la Kaufland in Romania.Am cel putin 40 de ingeri mari si mici(este un Hobby pentru mine sa colectionez)
la 27.12.2010, 22:18
la mine asta insemana Craciunul:bradul impodobit si sclipirea instalatiei si colindele..asta imi palce cel mai mult ...al meu e artificial ,l-am cumparat acum 3 ani..pana atunci luam natural..dar de cand m-am mutat mi-am luat asta artificial,k pentru unul natural nu aveam spatiu..si plus ca in ultimul an bradul natural ce l-am avut a fost varza..si i-am zis la mama ca nu mai vreau brad natural in veci
la 27.12.2010, 22:22
esti totala,si mai protejezi si mediul inconjurator pup tare Noapte buna
la 27.12.2010, 23:00
imi place
la 27.12.2010, 23:02
si mie mersi pentru compliment
la 27.12.2010, 23:16
buna mancarica...nu mai mananc la ora asta dar asa gust putin
la 27.12.2010, 23:18
o portie mica pentru Luk si dupa bem o bere
la 28.12.2010, 07:36
Foarte fin si aromat
Asculta aici:
"Colind pentru cei departe tara"
http://www.youtube.com/watch?v=X9jrteo1a_I
O zi buna!
la 28.12.2010, 09:36
o sa ascult colinda cu drag.Mersi de Tipp
la 28.12.2010, 10:22
Waw ! cris ce meniu bogat imi place ce ai facut tu aici e tare bun si merge si o bere dupa asa o portie

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or