Sos rosuPostat de nana in Sosuri Am aceasta reteta de la mamica mea; si ni-l facea inca de cand eu si surioara mea eram copii mici ... si tare ne mai placea inca de pe atunci. Azi, cand faceam de mancare pt sotiorul meu, mi-am adus aminte de el (nu l-am mai mancat de multa vreme); aproape ca uitasem de el... Noi il mancam la chiftele cu cartofi (natur, pireu, rantaliti), orez si mazare. Inapoi la reteta |
... acum mi se pare "complicat" da` sunt sigura ca voi reusi
... ca doar acum sunt si eu "bucatareasa" (asa imi place mie sa ma alint)
... ca eu si sora mea abia asteptam sa ne strige mama la mancare

... da` in entuziasmul meu am uitat de ea
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|