Sushi FixPostat de mitinita in Peste Treaba migaloasa sushiul,dar cand ma pocneste pofta fac cate un bol din asta si imi e mai bine. Nori-ul se taie in fasii cu foarfeca,orezul se pune in bol,deasupra punem bucatile de peste afumat,fasiile de nori. Adaugam dupa gust wasabi si sos de soia. Cei ce au nevoie de un sushi fix si mai aproape de cel real,pot face un amestec de otet,zahar si sare,amestecat bine pana se topesc si poate adauga dupa gust. Inapoi la reteta |
Clar nu e de mine asta, de gătit zic, mai ales că m-am lovit de wasabi de prea multe ori la întrebări


Pe blog, am promis ca o se incerc
Maine de dimineata, tot plec in cautare de ingrediente ptr parji lui Ruxy, asa ca o sa caut si ingredientele ptr suhi fix
)
sa nu vii cu mana goala
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|